קייטסרפינג קייט באגי עפיפונים גלריה קישורים עוד תחומים פורום English

תחזית מזג האוויר לשלושת הימים הבאים
בית ינאי
עתלית
אילת
חיפה
טבריה
קיסריה
תל אביב
נהריה
אשקלון
בת גלים
בת ים
הרצליה
בעולם


עפיפונים

עפיפוניאדה בירושלים עפיפונים לכבוד 60 שנה למדינה הפנינג ססגוני של הפרחת עפיפונים, סדנאות לבניית עפיפונים ותצוגה של עפיפונים מיוחדים. הכניסה לאירוע לילדים – חינם, העפיפוניאדה השנתית של מוזיאון ישראל, ירושלים תתקיים השנה ביום ג', 12 באוגוסט 2008 בין השעות 16.00-20.00. ביום זה מציע המוזיאון סדנאות לבניית עפיפונים בשעות הבוקר ואחה"צ והפרחת עפיפונים החל משעה 4 אחה"צ. השנה תיערך העפיפוניאדה ברוח ישראלית בסימן 60 שנה למדינה. בין העפיפונים שמכין המוזיאון באופן מיוחד ניתן יהיה לצפות בעפיפון "שרוליק" של דוש, בעפיפון ועליו תמונת הרצל חוזה המדינה, עפיפון ועליו קופת הקרן הקיימת לישראל, עפיפון "צבר" ועפיפון "חמסה". את העפיפונים ציירה האמנית תלמה שולץ. אירוע העפיפוניאדה הפך למסורת. בכל קיץ מתקבצים ובאים חובבי עפיפונים מרחבי הארץ, חלקם בונים את העפיפונים בעצמם וחלקם בסדנאות מיוחדות אשר מציע המוזיאון באותו יום בשעות הבוקר ואחה"צ. שיאו של האירוע בהפרחת העפיפונים, חלקם גדולי ממדים, בגן המוזאון החל מהשעה 4 אחה"צ. שמי המוזיאון הופכים למרבד ססגוני של צורות וצבעים, והעפיפונים נראים למרחוק. בשעות אחה"צ תפגוש משפחת שביט, משפחה של עפיפונאים מקצועיים, את הקהל ותספר על מסעותיה בפסטיבלי עפיפונים בינלאומיים. הכניסה לאירוע לילדים – חינם, למבוגרים -ללא תשלום נוסף וכלולה בדמי הכניסה למוזיאון, הסדנאות בתשלום. .לפרטים נוספים טל. 6708868-02
פרסום ראשון מתוך אתר של ערוץ 7 מוזאון ישראל
שיגעון העפיפונים - מיקיו טוקי - תקציר
עשרות עפיפונים מרהיבים מצוירים בעבודת יד, מוצגים בתערוכה חדשה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה. העפיפונים, פרי יצירתו של האמן היפני הנודע מיקיו טוקי, כוללים גם עפיפוני ענק בגודל 3 מטרים.
תאריך סגירה: 15 נובמבר 2008
עכבר העיר חיפה


ויקטור מעיף עפיפון שני חוטים

עופר אפשטיין בחוף הדרומי חיפה
עפיפון הוא חפץ שעף באוויר עם כיוון הרוח העפיפון קשור בחוט אשר אותו מחזיק מעיף העפיפון. הדבר אשר גורם לעפיפון לעוף היא זרימת האוויר מעל ומתחת לעפיפון אשר יוצרת לחץ אוויר נמוך מעל העפיפון ולחץ אוויר גבוה יותר מתחתיו בנוסף ההטיה של העפיפון גורמת לכוחות משיכה אנכיים עם כיוון הרוח. בערבית השם של העפיפון זה "טיירה" ופעם גם היו משתמשים במילה זו במקום עפיפונים (היו הולכים להעיף "טיירות"). למעשה העפיפונים מתחלקים למספר קבוצות עיקריות כשאר הקבוצה הראשונה היא אלו הקשורים בחוט אחד והשנייה עפיפונים הקשורים ביותר מחוט אחד, עליהם ניתן לשלוט ולעשות פעלולים"stunt kites" עפיפונים המשמשים לכוח "power kites""power kites". השליטה בעפיפון נעשית על ידי משיכה לכיוון הרצוי. העפיפונים המודרניים הם בעלי שניים או ארבעה חוטים ומשמשים לשליטה טובה של העפיפון בחלון ברוח, עפיפוניי כוח יכולים להיות עם חוט נוסף אשר נותן de-power אקסטרה כוח ויש לו אפשרות שחרור מהיר במקרה חירום. כיום יש עפיפונים עם רוטור ממש כמו הליקופטר וכאשר אלו מקבלים רוח הם מתרוממים וניתנים לשליטה בעזרת שני חוטים. אחד הגילויים החשובים אשר נעשו בשימוש עם עפיפונים הוא הניסוי של Benjamin Franklin אשר גילה את ההארקה כאשר השתמש בעפיפון כקולט ברקים. לפני זה הבתים היו נשרפים אם היה פוגע בהם ברק. ( ויקיפדיה)

היסטוריה של עפיפונים

היסטוריה ההיסטוריה של העפיפונים מתחילה לפני מאות שנים בסין. למעשה השימוש הראשוני בעפיפונים היה צבאי והשתמשו בהם ככלי לתקשורת כל צבע סימן הודאה שונה , כאשר בלילה השימוש בעפיפונים היה בעזרת פנסים שהיו מחוברים לעפיפון , אך שימוש זה היה מוגבל מכיוון שלא היה אפשר לשנות את האור. עפיפוני ענק היו מרימים משקיפים אשר תפקידם היה לצפות בשטח האויב. עם המצאת האבק שריפה עפיפונים שימשו כמפציצים אשר הפציצו מטרות אשר טווח החיצים והתותחים לא הגיעו אליהם וגם לפגיעה בצידו השני של ההר. אחד הגילויים החשובים אשר נעשו בשימוש עם עפיפונים הוא הניסוי של Benjamin Franklin אשר גילה את ההארקה כאשר השתמש בעפיפון כקולט ברקים. לפני זה הבתים היו נשרפים אם היה פוגע בהם ברק. לבסוף השימוש בעפיפונים נעשה לשעשוע ואף הפך לאומנות. ( ויקיפדיה)
הסטוריה של העפיפונים

חומרים לבניית עפיפונים

למעשה יש שני סוגים של בניית עפיפונים: האחד בנויים ממקל אחד או יותר אשר מחוברים לנייר או לבד ,והסוג השני בו אין מקלות אלא הם בנויים כמו מצנחים התפורים ככה שיש בהם כיסי אוויר אשר שומרים על יציבותם על המבנה ועל כושר התעופה שלהם. המקלות של עפיפונים קלאסיים בנויים מעץ הבמבוק, או עץ ה"ראתן" או מעץ אחר חזק אבל גמיש. הבד הינו נייר או בד קל כגון משי, וקשורים לחוט. העפיפונים המודרניים בנויים מחומרים סינטטטים כגון ripstop ניילון או בדים אחרים, המקלות בד"כ עשויים מפיברגלס או סיבי פחם והחוטים עשויים מבד דקרון dyneema .
חומרים לעפיפונים

עפיפוני קרב

עפיפוני קרב הם עפיפונים אירובטיים בעלי חוט אחד שחוטיהם מצופים אבקת זכוכית (מאנג'ה) או סכינים. באמצעות החוטים נלחמים בעלי העפיפונים בעפיפוניהם של אחרים וחותכים את חוטיהם.
עפיפוני קרב

עפיפונים – חוק ברנולי
כל העפיפוני ה Power Kite החדשים , אינם משתמשים בכוח הרוח בלבד . בנוסף פועל עליהם חוק ברנולי .
חוק ברנולי מתאפשר משום ששטחו העליון של העפיפון ארוך יותר משטחו התחתון.ולכן ומשום כך האוויר יעבור במהירות רבה יותר מעליו, דבר אשר גורם להקטנת הלחץ בחלק העליון ויוצר את כוח העילוי של העפיפון (בדיוק כפי שפועלות כנפי המטוס).
כוח עילוי זה יחד עם מהירות הרוח מוסיף לכוח של העפיפון .

stunt kites - עפיפונים למשחק
power kites - עפיפונים לגרירה וכוח
revolution kites - חברת עפיפונים
© 2006 כל הזכויות שמורות לצוות האתר